שערים שמומלץ לקנות – כך תדעו שבחרתם נכון את התקן הכניסה לבית

במאמר זה נספק לכם מידע על בחירת שערים עבור בית בעיצוב חדיש, המתקרא מודרני, לעומת בחירתם עבור בית בעיצוב אנכרוניסטי מעט, כלומר עיצוב עתיק. המאמר יתמקד בצורת השער הנדרשת אך גם יספק טיפים להתאמה נכונה של צבעים עבור מתחם הכניסה הביתי.

התאמת הצבע הנכון בין השער לבית

אם זה בית שמגודר בגדר חדשה – חשוב לבחור את הצבע של השער בהתאם לאותה גדר. ייתכן והגדר שלכם ניתנת לחיבור פיזי של השער אליה וייתכן כי הדבר לא ניתן לביצוע, אך התייחסות נכונה לצבע בין הגדר לשער תמיד מובילה לעיצובים מרננים אשר נדיר למצוא במקומות אחרים. אם אין גדר בבית – חשוב להתייחס לתכולות העיקריות שנמצאות בדלת הכניסה ובריצוף של המתחם החיצוני הסמוך לאותו שער. בהתייחסות זו יש להתבונן בגוונים הקיימים וגם לספק מידע על הצורה שלהם, עגולה או מרובעת על מנת שניתן יהיה להתאים שער למבנה ללא עוררין.

בחירת שער עבור בית פרטי בעיצוב חדש

כאשר הבית נראה חדש בעיצוב, החצר באה לידי ביטוי בדרך כלל בצבעים בהירים תואמים. כך, למשל, ריצוף לבן או בטון שחור ואפילו בדקים הצבועים בצבע ברוח זו. בחירת השער למתחם מסוג זה מצריכה דמיון לנעשה בו ועל כן רצוי שהוא יהיה בצבע בהיר. יחד עם זאת, ישנם מקרים מעטים בהם המודרניזציה של הבית מתבטאת דווקא בהכהיית הצבעים, למשל התבססות על צבע שחור גופריתי כרצפת החצר. מה שחשוב בבחירה הוא דווקא פרמטר הצורה הפעם. אם הבית שלכם מוגדר בית מודרני – רצוי לבחור בשער אשר יש לו חריצים קטנים המהווים פרופילים צפים של 20×20, 30×30, 40×40 ס"מ.

בחירת שער עבור בית בעיצוב עתיק וכפרי

בבית שכזה המקובל הוא לבחור שער עם חריץ קטן עוד יותר בין פרופיל לפרופיל כך שמראהו של כל אחד מהם הנו מלבני ולא ריבועי. שער שכזה הוא למעשה השער הקלאסי ועל כן הוא יתאים מאד לנעשה בחלל ביתי אשר ניחן בתבנית דקורטיבית זו. כשבוחרים אותו – חשוב להתאים את הצבע לנעשה בסביבה החיצונית ולבחור במערכת בקרה מלאה מסביב לשער באותו העיצוב: שער רכב (אם נדרש) וגדר.