התאמת גדרות למתחם החיצוני של הבית – כך תעשו את זה נכון

גדרות חדשות לבית, בשונה מגדרות ישנות שהתבססו על חומרים כמו תייל וברזל עבה, הן גדרות אלומיניום. יתרונות החומר: לא מחליד, לא מצריך תחזוקה, חזק, עמיד בכל סוגי האקלים וקשה לחדירה. התחום התפתח מאד במרוצת השנים, וכיום ניתן לומר שהצרכן יכול לבחור בשלושה סוגי גדרות. כאן אנו נביא אותם לפניכם על מנת שגם אתם תוכלו לבצע את ההתאמה במקצועיות מרובה.

גדר בעיצוב הייטק

למי מיועדת? לבתים בעיצוב מודרני, או מודרני הייטק (רחבת כניסה לבנה או בצבע שמנת).

מבנה הגדר: גדר זו מבוססת על פרופילים ורווחים סימטריים ומדויקים. הגדר בנויה לרוחב בצורה של סולם דק, כאשר ניתן לבחור בגדר פרופילים של 20×20 ס"מ, 30×30 ס"מ, או 40×40 ס"מ. בין כל פסי הפרופיל נמצאים 2 עמודים, כשבסך כל הגדר ישנם עשרות עמודים. כל צמד מתוכם מהווה מקטע בגדר.

גדר בעיצוב קלאסי

למי מיועדת? לבתים בעיצוב עתיק, כפרי עתיק או שרחבת הכניסה ספציפית תוכננה על בסיס עיצוב קלאסי: ריצוף דקים או גרניט בעלי חזות עתיקה, ריהוט גן עם פאות מהוקצעות, ועוד.

מבנה הגדר: בגדר זו אין סימטריה בין הפרופילים לבין הרווחים שביניהם: הראשונים עבים, השניים דקים מאד, יותר משל גדר הייטק. יחד עם זאת, בדומה לגדר הייטק המבנה אופקי ולא אנכי: כל פרופיל ממוקם מעל למשנהו ולא משמאל או מימין לו. בשל כך שאורכו של כל פרופיל הנו ארוך ועומקו של כל פרופיל הנו דק, הצורה שלו היא מלבנית ולא קובייה כמו בגדר הייטק.

גדר משולבת

למי מיועדת? למי שבחצרו אין עיצוב מוגדר בסקאלה של מודרניזציה מול וינטאג'. העיצוב התבסס על פרמטרים אחרים, כמו התבססות על צבע זהה או על צורה אחידה בין הרהיטים בגן לבין הפרזול והריצוף. הגדר נבחרה מתוך הדמיית מחשב לאחר שנמצאה מתאימה לעיצוב המתחם.

מבנה הגדר: הגדר מכילה סדרות שונות של פרופילים על פי גובהה. בשלבים נמוכים שלה עשויים להיות פרופילים מלבניים קלאסיים ובשלבי האמצע, לדוגמה, עשויים להמשיך אותם פסי קובייה בעיצוב הייטק. כל דגם מכיל סדרות שונות של פסי פרופיל, ולכן זה לא דגם שנבחר שרירותית, אלא רק תוך התבוננות בקולקציה והשוואה עם הנעשה בחצר שלכם.