גדרות למתחם הביתי – טיפים להתאמה

כשאתם בוחרים גדרות לבית הפרטי – חשוב לעשות זאת על פי אמות מידה דקורטיביות וגם איכותיות. בשל חשיבותה של הגדר כמוצר הגנה, נתחיל מפירוט על נושא האיכות וטיב המענה שלו. גדר של בית פרטי בימינו היא גדר אלומיניום. מדוע אלומיניום? ראשית כל, זו מתכת שבכלל לא מצריכה תחזוקה. היא לא נחלדת, לא מתחמצנת וקשה מאד לפגום בה ברמה הפיזית. מבחינת עוצמתה – נחשבת גדר זו לחזקה מאד ובעלת יכולת בלימה טובה של ניסיונות חדירה. בשונה מגדר ברזל, אותה חשוב לתחזק על מנת שהיא תישאר נקייה ועמידה, בגדר אלומיניום אתם פשוט לא נדרשים לכך.

טיפ מס' 1: התאמת הגדר לעיצוב הבית

למעשה, האקט הפשוט ביותר לעשייה הוא לרכז את כל התקני החיצון של הבית לקנייה מרוכזת: שער האוטו, שער הולכי הרגל והגדר. שלושתם יכולים להיות יחידה אחת. יחידה זו מסתמכת על תבנית עיצובית זהה גם בצבע וגם בצורה. היא נראית המשכית אף על פי שכל רכיב מבצע אקט פונקציונאלי שונה לחלוטין מקודמו. לכן, ם התאמתם גדר, שער ושער רכב יחדיו בדקורציה – סביר שהשילוב יהיה אקטואלי לכל בית, אך רצוי, ליתר ביטחון, לבדוק שאין אי התאמה חריף בגוון הנבחר ובצורה שהחלטתם למקם בפנים.

טיפ מס' 2: חריצי הגדר – כך חשוב לאפיין אותם

חריצי הגדר חייבים להיות דקים מאד. רק כך, אתם מונעים מאנשים לטפס לכם על הגדר וחוסכים תקריות בטיחות חמורות בסביבת המגורים שלכם. במדינות לא מעטות – ישנו תקן חד משמעי לגדרות ושערים אשר דורש לא לעצב בהם פסי רוחב כלל אלא רק פסי סורג לאורך כדי למנוע כליל את הטיפוס. כאן, בישראל, גדרות ושערים עם פסי רוחב הם נושא שלא רק שמותר אלא גם מקובל מאד, ולכן כדי למזער נזקים חשוב לדאוג שחריציהם יהיו כמה שיותר דקים.

טיפ מס' 3: הסדרת התקני כניסה בגדר – מומלץ

רצוי לא לבחור שער הולכי רגל מדגם אחר ושער רכב מקולקציה נפרדת מזו של הגדר, אלא לרכז את שלושת ההתקנים בכפיפה אחת: גדר, שער הולכי רגל ושער רכב. בכך, אתם מקבלים מעטפת הגנה זהה בעיצוב שלה בכל היקף הבית, וזוכים לתפעל מערכת בקרה והגנה עם חלקים התואמים זה את זה.